Výkup palet

VYKUPUJEME PALETY VŠECH TYPŮ.

Vykupujeme veškeré prostředky pro manipulaci. Palety standardní, atypické palety, boxy,bedny, ohrádky, víka, přepravky, Gitterboxy, bedny MARS, plastové palety, plastové bedny atd. V rámci výkupu zajistíme dopravu, roztřídění i nakládku přímo z Vašeho skladu podle Vašich potřeb, zaplatíme hotově za nejvyšší odpovídající ceny.

V případě atypických manipulačních prostředků nebo palet Vám nabízíme zajištění posouzení resp. zprostředkování prodeje pro další využití pro naše partnery. Každá paleta představuje hodnotu, zajistíme využití a platbu za jejich prodej. Vše zajisťujeme přímo na míru zákazníka a zdarma.

Typy palet

1. EUR – Nová paleta
Jedná se buď o úplně novou paletu, bez jakékoli známky opotřebení. Případně o paletu, která byla minimálně a šetrně využita. Paleta nesmí být nijak znečištěna a nesmí být znatelné jakékoli použití pro manipulaci. Paleta musí být z naprosto čistého dřeva, vyrobena dle platných předpisů a norem. Typická pro nové palety je vůně nového dřeva. Každá vyrobená paleta je označena na nosných špalcích obou delších bočních stran. Zde jsou uvedeny základní identifikační znaky garanta a poskytovatele licence, identifikační znak výrobce a znak „EUR“.

2. EUR – Použitá paleta – kategorie „A“
Barva palety odpovídá barvě palety nové, tedy světlá barva dřeva. Na paletě „A“ je možno vidět mírné opotřebení způsobené minimálním použitím pro standardní manipulace v čistém prostředí. Paleta nesmí být znečištěna ani přepravovaným materiálem. Vůně dřeva již není již tak intenzivní jako u palet nových. Použitá paleta „A“ je určena k dalšímu použití a její vlastnosti odpovídají všem požadavkům na nosnosti i provedení.

3. EUR – Použitá paleta – kategorie „B“
Na paletě je již rozpoznatelné použití palety pro manipulaci. Barva dřeva bývá tmavá, rozhodně tmavší než u palet nových, resp. palet použitých – kategorie „A“, paleta však musí zůstat čistá. Dřevěné prvky palety nesou známky opotřebení při manipulaci, ne poškození. Paleta je určena k dalšímu použití a musí odpovídat všem platným předpisům a normám.

4. EUR – Použitá paleta – kategorie „C“
Paleta je již poškozená při použití pro manipulaci. Barevně může být v plné škále použitých palet. Taková paleta není bez další opravy určena pro další použití a již nesplňuje platné předpisy a normy. Její nosnost je omezena a její použití by znamenalo ohrožení zdraví nebo škodám na zařízení skladu, zboží, případně na manipulační technice.